Ana vlasnica šest stanova * Ban ruši kulturno dobro uz amin države * Purišić da objasni zašto godinu drži zakon u fioci * Sa Milom sam dogovorio i reket od 200.000 eura * Opozicija pripremila izborni zakonik * Odata pošta junacima koji su otišli u legendu * Rapsodija Podgoričana

Kaže Fata svom mužu Muji:
- Mujo, izgleda da me ti više ne voliš, više mi ne donosiš cvijeće.
Mujo:
- Ma, volim te, nego ne radim više na groblju.

Sport - datum: 2019-12-01 RUKOMETAŠICE CRNE GORE USPJEŠNO ZAPOČELE NASTUP NA 24. SVJETSKOM PRVENSTVU U KUMAMOTOU
Uspješan start Crne Gore Senegal slomljen u finišu Crna Gora – Senegal 29:25 (14:15)
Glavna dvorana u Jacuširu. Gledalaca: oko 1.500. Sudije: Kutler i Merc (Njemačka). Sedmerci: Senegal 4 (4), Crna Gora 4 (4). Isključenja: Senegal 4, Crna Gora 10 minuta.

SENEGAL: Lo, Sako (14 odbrana), Sek, Sankare 5, Kamara 4, Keita 5, Endiaje 3 (3), Kante, Paje 3, Ba, Sene, Sila, Si, Dapina 2 (1), Kamdop 1, Diop 2.

CRNA GORA: Nenezić (dvije odbrane), Batinović (sedam odbrana), Radičević 4, Jauković 7 (4), Klikovac 2, Knežević, Ujkić, Premović, Bulatović 1, Brnović 1, Mugoša, Ramusović 3, Mehmedović 5, Despotović 5, Raičević, Grbić 1.

Mučile su se rukometašice Crne Gore na premijeri, ali su u finišu ipak slomile otpor Senegala i uspješno započele nastup na Svjetskom prvenstvu u Kumamotou. Pobjeda je upisana i to je ono što će se pamtiti, jer osim u posledih 15 minuta kada su zaigrale odbranu na prepoznatljivom nivou i prelomile meč, mnogo toga nije štimalo u igri izabranica Pera Johansona. Naprotiv, „crvene” su strahovale za pobjedu, ali je ulogu junakinje imala golmanka Marta Batinović koja je pri rezultatu 27:25 odbranila zicer u kontri Ađe Paje. Na kraju konačnih plus četiri ne daju pravu sliku viđenog na terenu, jer je Senegal u nekoliko navrata imao i dva gola prednosti u drugom poluvremenu, poslednji put (19:17). Ipak, kada je bilo najbitnije Crna Gora je najviše zahvaljujući iskustvu i odbrani uspjela da spriječi senzaciju na startu šampionata i upisala dva boda.

- Nijesam zadovoljan izdanjem koje smo prikazali, ali mogu da budem zadovoljan što smo slavili sa četiri gola razlike. Odigrali smo dobro u odbrani u poslednjih 15-20 minuta, a u tim trenucima do izražaja je došlo i iskustvo naših igračica koje su riješile neke situacije u napadu. Senegal je očekivano, pokazao da je ozbiljan protivnik, ali u prvom poluvremenu su imale više energije od nas i to je nešto što ne smijemo da dozvolimo – kazao je nakon meča selektor Per Johanson.

Igrom nije bila zadovoljna ni Đurđina Jauković, koja je bila najefikasnija sa sedam pogodaka.

- Najvažnije je da što prije zaboravimo ovaj meč i da ispravimo greške koje su nam se dešavale. Upisale smo dva boda, a sigurno da igra nije bila na željenom nivou, naročito u odbrani. Promašile smo dosta zicera i greške iz napada su se prenosile i u odbranu. U poslednjih 15-ak minuta odbrana je bila na željenom nivou i tako moramo da odigramo protiv Kazahstana. Senegal nam je pokazao da nema lakih protivnika i da u svakom meču moramo da budemo na maksimalnom nivou – rekla je Jauković.

Drugi meč na šampionatu Crna Gora igrala je jutros u sedam sati protiv Kazahstana, koji je na startu doživio težak poraz od Mađarske. U evropskom derbiju C grupe, Španija je bila ubjedljiva protiv Rumunije i poslala poruku da ima tim za velike stvari na planetarnoj smotri u Kumamotou.

D.K.

boks

Koreja srušila Francusku

Prvi dan Svjetskog prvenstva donio je i nekoliko velikih iznenađenja, a najveću senzaciju napravila je Južna Koreja koja je srušila aktuelnog svjetskog i evropskog prvaka Francusku.

Prvo kolo - Grupa A: Srbija – Angola 32:25, Holandija – Slovenija 26:32, Norveška – Kuba 47:16. Drugo kolo (sjutra): Kuba – Srbija (04.30), Angola – Holandija (07.00), Slovenija – Norveška (12.30). Grupa B: Njemačka – Brazil 30:24, Francuska – J. Koreja 27:29, Danska – Australija 37:12. Drugo kolo (danas): Brazil – Francuska (07.00), Australija – Njemačka (10.00), J. Koreja – Danska (12.30). Grupa C: Crna Gora – Senegal 29:25, Mađarska – Kazahstan 39:15, Rumunija – Španija 16:31. Drugo kolo (danas): Crna Gora – Kazahstan (07.00), Senegal – Rumunija (10.00), Španija – Mađarska (10.00). Grupa D: Japan – Argentina 24:20, Rusija – Kina 26:11, Švedska – Dr. Kongo 26:16. Drugo kolo (sjutra): Argentina – Rusija (07.00), Dr. Kongo – Japan (10.00), Kina – Švedska (12.30).

boks

Srpkinje lako sa Angolom

Srbija – Angola 32:25 (16:12)

Dvorana: „Akva dom”. Gledalaca: oko 3.000. Sudije: Mariana i Ines (Argentina). Sedmerci: Srbija 2 (1), Angola 3 (2). Isključenja: Srbija 8, Angola 8 minuta.

SRBIJA: Risović, Tomašević (10 odbrana), Radosavljević, Trifunović 4, Števin, Lavko 5, Nikolić 7, Janjušević, Kojić, Pop Lazić 3, Radojević 4, Obradović 1, Jovović, Stoiljković 3, Liščević 1, Cvijić 4

ANGOLA: Pinto, Souza, Almeida, Žoao, Silva 2, Paulo 4, Bernardo, Kasoma 2, Da Silva, Karlos 4, Dombaksi 2, Kazanga 1, Mačado 3, Venansio, Santos 2, Gualo 5.

Uspješnu premijeru imale su i rukometašice Srbije. Pred izabranicama Ljubomira Obradovića koje su bile veoma raslopožene za igru poklekla je selekcija Angole.